امین کریمی

درباره من

من امین کریمی هستم، کارشناسی را مهندسی IT در امیرکبیر خواندم، ارشد را MBA دانشگاه تهران، و البته دکترای مدیریت IT دانشگاه تهران را هم نیمه کاره رها کردم. در سالهای ابتدایی کارشناسی به صورت فریلنس برنامه نویسی و طراحی میکردم و یکی دو استارتاپ هم در حوزه آموزش زبان راه انداختم که در حد خود بسیار موفق بود. پس از آن با ورود به MBA در گروه پژوهشی صنعتی آریانا به عنوان کارشناس و مشاور مدیریت IT و استراتژی مشغول به کار شدم. بعد از دو سال پیشنهاد راه اندازی آموزش مجازی را دادم که باعث خلق یکی از برندهای معتبر در حوزه آموزش آنلاین با نام هم آموز شد.

پس از چند سال فعالیت در گروه آریانا به عنوان کارشناس و مشاور مدیریت IT، موسس و مدیر آموزش مجازی و مدیر توسعه کسب و کار، به دلیل علاقه زیاد به حوزه گردشگری (یک سفر بروی تمام عیار بودن!) در سمت مدیر محصول به شرکت علی بابا پیوستم، تا اینکه عطش من برای فعالیت در حوزه گردشگری ورودی و ارزآوری (که خودش داستانی دارد) منجر به استعفا و راه انداختن استارتاپی به نام تیست ایران در حوزه معرفی ایران و جذب توریست های خارجی شد. استارتاپی که طی کمتر از یک سال به سرعت شکل گرفت و رشد بسیار خوبی را تجربه کرد تا اینکه لغو برجام، تحریم های چند باره، حوادث آبان ۹۸، رویدادهای دی، و در ادامه آن کرونا و صدمات جدی به حوزه گردشگری ورودی وارد کرد..

پس از آن به مدت ۲ سال راهبر محصول در اپلیکیشن گهواره بودم و در حال حاضر مدیر ارشد محصول در دیجی‌کالا (User Interactions & Social squad) هستم.

در کنار فعالیت های تخصصی، زیاد سفر می کنم، و در موضوعات فلسفه، توسعه فردی و نوروسایکولوژی می خوانم، گاهی می نویسم و به کسب و کارهای گردشگری مشاوره می‌دهم.

سوابق حرفه‌ای کامل‌ترم رو می‌تونید در صفحه لینکداینم ببینید.