Amin Karimi

هم آموز؛ استارتاپی که از دل یک سازمان درآمد (مصاحبه)

۴ مرداد ۱۳۹۵, by امین کریمی, category استارتاپ, شخصی, کسب و کار, مدیریت

hamamoz-shanbemag

هفته گذشته گفتگویی داشتم با هفته نامه استارتاپی شنبه در مورد هم آموز و نحوه ظهورش در گروه آریانا و توسعه و رشدی که طی این ۲-۳ سال داشت. این گفتگو علاوه بر نسخه کاغذی هفته نامه بر روی کیوسک های روزنامه فروشی، در سایت شنبه هم قرار داده شده است.

متن کامل تر این گفتگو را بخوانید:

هم آموز؛ استارتاپی که از دل یک سازمان درآمد

«هم‌آموز» پلتفرم یادگیری الکترونیکی است که رویکرد اصلی آن ارائه آموزش‌های باکیفیت و معتبر تخصصی در حوزه مدیریت و مهارت‌های فردی است.

hamamooz.com پلتفرم یادگیری الکترونیکی بر روی وب و موبایل است که به صورت کاملا بومی و مطابق با نیازهای آموزشی طراحی و توسعه داده شده و با همکاری موسسات آموزشی، مجموعه‌ای غنی از دوره‌های الکترونیکی در موضوعات مختلف را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. امین کریمی، بنیان‌گذار هم‌آموز، از مراحل طراحی و رشد آن برای ما می‌گوید.

شما یک استارت‌آپ را از دل یک آموزشگاه طراحی و اجرا کردید. از این آموزشگاه برای ما بگویید و اینکه چطور به ایده استارت‌آپ «هم‌آموز» رسیدید؟
گروه پژوهشی صنعتی «آریانا» فراتر از یک آموزشگاه است و در زمینه مشاوره و نشر نیز فعالیت دارد که اتفاقا در حوزه‌های مربوط به خود شناخته‌شده و پیشرو است. ایده «هم‌آموز» از آموزش‌های مدیریتی آریانا حیات پیدا کرد. پیشنهاد هم‌آموز در گروه آریانا مطرح شد ولی به‌صورت یک واحد کسب‌وکار مستقل در داخل شرکت شروع به فعالیت کرد. من ابتدای ورود به آریانا به‌عنوان کارشناس ارشد و مشاور مجموعه آریانا در قالب پروژه‌های فناوری اطلاعات مشغول به کار بودم. پس از اتمام یکی از پروژه‌ها پیشنهاد خود را به این صورت مطرح کردم که با این حجم استقبال کاربران از دوره‌های حضوری قطعا دانشجویان علاقه‌مندی در شهرستان‌ها هستند که دسترسی به دوره‌های حضوری برای آنها سخت است، ولی دوره‌های آنلاین برای آنها می‌تواند جذابیت بیشتری داشته باشد یا بسیاری از مخاطبان ما مدیرعامل یا مدیر ارشد هستند که از حضور در کلاس‌های آموزشی به دلایلی خجالت می‌کشند یا زمانشان آنقدر مشخص نیست که بتوانند زمانی در هفته را برای این دوره‌ها خالی بگذارند. پس از مطرح شدن ایده، خودم در داخل بدنه مجموعه آریانا تمام مسئولیت‌های مربوط به هم‌آموز را برعهده گرفتم و با حمایت مالی و معنوی آریانا اجرایی شدن آن شروع شد.

سخت ترین دوران توسعه هم آموز چه موقع بود؟
گروه آریانا تا آن زمان فعالیتی در حوزه کسب‌وکارهای دیجیتال نداشت. علاوه بر اینکه فعالیت بر بستر دیجیتال و جذب و نگهداری کاربر نیز سختی‌های خود را دارد. فارغ‌التحصیلی من از مقطع کارشناسی ارشد همزمان شد با اواسط اجرای پروژه هم‌آموز، که به‌اجبار سربازی فشار مضاعفی بر من داشت. البته ۷ ماه کسری خدمت سربازی به دلیل طرح نخبگان باعث شد سربازی‌ام به ۱۴ ماه کاهش پیدا کند. روزهای سختی بود. ساعت ۵ بعدازظهر از سربازی خارج می‌شدم و ساعت ۶ بعدازظهر به شرکت در سهروردی می‌رسیدم و تا اواخر شب به فعالیت بر روی طراحی و توسعه پلتفرم هم‌آموز کار می‌کردیم، به‌خصوص دو هفته مانده به نمایشگاه کتاب که می‌خواستیم از پروژه رونمایی کنیم. البته در آن موقع تیم منسجم و خوبی هم در بخش تولید محتوا و پشتیبانی و هم در بخش توسعه نرم افزار تشکیل داده بودیم و تا حد زیادی بار ماجرا بر دوش آنها بود.

طرح پیشنهادی را چطور توسعه دادید؟
پس از دریافت بازخورد مناسب از کاربران، با اساتید بیشتری برای تولید محتوا وارد مذاکره شدیم و پس از آن به این نتیجه رسیدیم که بازار B2C تولید محتوا برای تک‌کاربران، بازار کوچکی برای ماست، به همین دلیل به سمت راه‌اندازی سیستم‌های آموزشی B2Bسازمانی رفتیم تا برای سازمان‌ها سامانه آموزش مجازی ‌راه اندازی کنیم. از آنجا که تولید و تدوین محتوای ویدئویی خارج از مجموعه انجام می‌شد، با مجهز شدن به امکان ضبط در استودیوی داخلی، توانستیم هزینه‌های تولید محتوا را به میزان زیادی کاهش دهیم و سازمان های بسیاری درخواست تولید محتوای ویدئویی خاص به ما دادند. سال ۹۳ شروع به توسعه نرم‌افزار کردیم و اوایل سال ۹۴ به پایان رسید که از آن پس، به بستر نرم‌افزاری قدرتمند ارائه خدمات آموزشی به سازمان‌ها تبدیل شد.

برای تولیدات صوتی و تصویری هم‌آموز مطمئنا نیاز به تجهیزات جدید با تاکید بر کیفیت محصول بود.
در ابتدای حیات «هم‌آموز» تمام مراحل ضبط و تدوین ویدئوهای آموزشی در خارج از مجموعه به‌صورت برون‌سپاری انجام می‌شد، به‌تدریج مجموعه مجهز به استودیو ضبط داخلی و گروه تدوین شد، به‌مرور تیم توسعه فنی نرم‌افزار که ابتدا در داخل مجموعه به آن شکل داده بودیم، از بدنه مجموعه جدا شد. از دل آن شرکت «پاراتک» متولد شد که در حال حاضر علاوه بر همکاری با هم‌آموز، به صورت پیمانکاری و مشارکتی در پروژه‌های بزرگ نیز مشارکت دارد.

هم‌آموز چطور این هزینه‌ها را پوشش داد؟
ما در مجموعه هم آموز مجهز به امکانات و تجهیزات تولید دوره های الکترونیکی هستیم و عمده فروش B2C ما مربوط به این دوره هاست. علاوه بر این در مشارکت با موسساتی که دوره‌های خود را بر روی هم‌آموز عرضه می‌کنند برای دوره‌هایی که به‌صورت خاص هم‌آموز بر روی بستر خود وظیفه نشر آنها را داشت درصد درآمد، ۷۰ به ۳۰ بود. ولی اگر انحصاری نبود این درصد به ۴۰ نیز افزایش پیدا می‌کرد. ضمن اینکه تمرکز اصلی مدل درآمدی هم آموز بر روی سازمان ها و ارائه خدمات آموزش مجازی به آنهاست. حضور در بازار B2B و امکان ارائه خدمات آموزش مجازی به سازمان‌ها ما را از بازیگران دیگر این حوزه متمایز کرده است.

در حال حاضر چند کاربر دارید؟
تعداد کاربران فعال هم‌آموز که از دوره‌های آموزشی رایگان و غیررایگان وب‌سایت هم‌آموز استفاده می‌کنند تقریبا ۱۰ هزار نفر است. در پاییز سال ۱۳۹۴، شرکت ایرانسل پیشنهاد همکاری مشترک در زمینه آموزش بر بستر وب و به‌صورت الکترونیکی را مطرح کرد که منجر به همکاری مشترک ما به‌عنوان توسعه‌دهنده نرم‌افزار و تجمیع‌کنندگی محتوا با ایرانسل شد. پروژه فعلی با نام «دانا» و آدرس dana.irancell.ir با تقریب ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار کاربر، دور از ذهن نیست اگر عنوان بزرگ‌ترین بستر آموزشی آنلاین کشور را به آن اختصاص داد.

چرا به سراغ توسعه نسخه موبایل هم آموز رفتید؟
در ابتدا برای ایجاد مزیت رقابتی در بازار آموزش مجازی ما به سمت طراحی نسخه موبایل رفتیم تا یک قدم از رقبا جلوتر بیفتیم. در حال حاضر هم اغلب مشتریان سازمانی که که درخواست راه اندازی سامانه آموزش مجازی دارند امکان ارائه نسخه موبایل را یکی از ویژگی های مهم و منحصر به فرد ما می دانند. نسخه موبایل ما کاملا با نسخه وب یکپارچه و همگام است و امکان گذراندن دوره بدون نیاز به اینترنت را هم دارد.

پیشنهاد شما به استارتاپ ها چیست؟
وقت را تلف نکنید و با حداقل محصول اولیه بازار را بسنجید. خیلی ها قصد ورود به بازار را دارند. علاوه بر این ارائه سریع یک محصول اولیه به بازار باعث می شود در همان ابتدای کار مخاطبان سنجیده شوند و اگر لازم است مسیر توسعه را تغییر بدهید.
به جوانانی که عطش راه اندازی استارتاپ خودشان را دارند هم توصیه می کنم ابتدا قدری شاگردی کنند و مهارت بیاموزند. حتی بصورت کارآموزی و با حقوق کم مدتی در سازمان مورد علاقه خود مشغول باشند و با روش های مدیریت، دغدغه های مدیر میانی و بحث های قانونی آشنا شوند و علاوه بر این غیر از حوزه های مدیریتی در زمینه ای تخصصی دارای مهارت شوند.